OVIO-ն գործարկում է oviocloud.am առցանց հարթակը՝ ամպային ծառայությունների արագ և հարմար կառավարման համար
2026-05-11
OVIO-ն հայտարարում է OVIO Cloud հարթակի գործարկման մասին, որը հնարավորություն է տալիս առցանց գնել, ակտիվացնել և կարգավորել ամպային ծառայությունները րոպեների ընթացքում։ Նոր հարթակը նախատեսված է թե՛ բիզնես, թե՛ ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար և զգալիորեն պարզեցնում է ՏՏ ենթակառուցվածքի գործարկման և կառավարման գործընթացը։
Oviocloud.am հարթակի միջոցով օգտատերերը կարող են առանց երկար ընթացակարգերի ընտրել անհրաժեշտ ամպային լուծումները և անմիջապես սկսել դրանց օգտագործումը՝ ապահովելով բիզնեսի թվային ենթակառուցվածքի արագ մեկնարկ։
Հարթակն ապահովում է ենթակառուցվածքի ճկուն և լիարժեք կառավարում հաճախորդները կարող են ինքնուրույն ավելացնել կամ նվազեցնել ռեսուրսները, փոխել կարգավորումները և մասշտաբավորել իրենց ամպային միջավայրը՝ այն  համապատասխանեցնելով բիզնեսի փոփոխվող պահանջներին։
OVIO Cloud հարթակի միջոցով օգտատերերը կարող են հեշտությամբ համեմատել հասանելի ամպային լուծումներն ու սակագները և ընտրել իրենց համար առավել համապատասխան կոնֆիգուրացիան։
«Oviocloud.am-ը անվտանգ և ապահով հարթակ է, որը նպատակ ունի դարձնել ամպային ենթակառուցվածքը նույնքան հասանելի և հեշտ կառավարվող, որքան ցանկացած այլ առցանց ծառայություն։ Մենք վստահ ենք, որ մեր նոր հարթակի միջոցով բիզնեսը և ֆիզիկական անձ հաճախորդները կկարողանան արագ կյանքի կոչել նոր նախագծերը, ավելի ճկուն կառավարել իրենց տեխնոլոգիական ռեսուրսները և կենտրոնանալ բիզնեսի հիմնական գործունեության վրա: Չափազանց կարևոր է նաև այն, որ բոլոր տվյալները պահպանվում են ՀՀ տարածքում, ինչը երաշխավորում է տվյալների հուսալի և վերահսկելի պահպանում»,-նշեց OVIO ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
OVIO Cloud հարթակով ծառայությունների դիմաց կարելի է վճարել միջազգային տարբեր վճարային համակարգերով, այդ թվում Visa, Master, MIR համակարգերով, ինչը հնարավորություն է տալիս հարթակից օգտվել նաև արտասահմանյան հաճախորդներին:
Նոր հարթակն ապահովում է 24/7 հասանելիություն OVIO-ի տվյալների կենտրոնում տեղակայված ամպային ենթակառուցվածքին՝ ապահովելով բարձր մակարդակի կայունություն, անվտանգություն և ծառայությունների հասանելիություն։ OVIO-ի տվյալների մշակման կենտրոնը միակն է Հայաստանում, որ կառուցված է ենթաակառուցվածքի հուսալիության TIER III միջազգային հեղինակավոր ստանդարտով։ Կենտրոնն ունի  ISO 27001, 27017, 27018, PCI DSS միջազգային հեղինակավոր ստանդարտների համապատասխանություն, ինչը ենթադրում է տեղեկատվական անվտանգության կառավարում, ամպային համակարգերի պաշտպանություն, տվյալների գաղտնիություն և բանկային տեղեկատվության պաշտպանություն։

OVIO запускает онлайн-платформу oviocloud.am для быстрого и удобного управления облачными сервисами.
2026-05-11
OVIO объявляет о запуске платформы OVIO Cloud, которая позволяет приобретать, активировать и настраивать облачные сервисы онлайн всего за несколько минут. Новая платформа предназначена как для бизнес-клиентов, так и для физических лиц и значительно упрощает процесс запуска и управления ИТ-инфраструктурой.
С помощью платформы oviocloud.am пользователи могут без длительных процедур выбрать необходимые облачные решения и сразу приступить к их использованию, обеспечивая быстрый запуск цифровой инфраструктуры бизнеса.
Платформа обеспечивает гибкое и полноценное управление инфраструктурой: клиенты могут самостоятельно увеличивать или уменьшать ресурсы, изменять настройки и масштабировать свою облачную среду в соответствии с меняющимися потребностями бизнеса.
Через платформу OVIO Cloud пользователи также могут легко сравнивать доступные облачные решения и тарифы, выбирая наиболее подходящую конфигурацию.
«Oviocloud.am — это безопасная и надежная платформа, цель которой — сделать облачную инфраструктуру такой же доступной и простой в управлении, как любой другой онлайн-сервис. Мы уверены, что благодаря нашей новой платформе бизнес и частные клиенты смогут быстрее запускать новые проекты, более гибко управлять технологическими ресурсами и сосредоточиться на своей основной деятельности. Особенно важно, что все данные хранятся на территории Республики Армения, что гарантирует надежное и контролируемое хранение данных», — отметил генеральный директор OVIO Айк Фарамазян.
Оплачивать услуги OVIO Cloud можно с помощью различных международных платежных систем, включая Visa, MasterCard и MIR, что делает платформу доступной также для зарубежных клиентов.
Новая платформа обеспечивает круглосуточный доступ к облачной инфраструктуре, размещенной в дата-центре OVIO, гарантируя высокий уровень стабильности, безопасности и доступности сервисов. Центр обработки данных OVIO — единственный в Армении, построенный в соответствии с международным стандартом надежности инфраструктуры TIER III. Центр также соответствует международным стандартам ISO 27001, 27017, 27018 и PCI DSS, что подразумевает высокий уровень управления информационной безопасностью, защиту облачных систем, конфиденциальность данных и защиту банковской информации.